Paralympische Spelen in Rio

Huldiging Paralympic TeamNL Rio 656


Voor Paralympic TeamNL waren de Paralympische Spelen in Rio uiterst succesvol. Het team, onder leiding van chef de mission André Cats, veroverde 62 medailles: 17 gouden, 19 zilveren en 26 bronzen medailles, goed voor een zevende plaats in het medailleklassement.

Lees ook:

- Paralympische medaillewinnaars gehuldigd in Den Haag
- 'André Cats: 'Ik kijk met heel veel tevredenheid terug op Rio'
- Alyda Norbruis vlaggendrager bij sluitingsceremonie
- Marlou van Rhijn draagt vlag tijdens opening Paralympische Spelen

GOUD (op alfabetische volgorde, klik op een naam voor meer informatie)

- Tristan Bangma / Teun Mulder (baanwielrennen, 1 kilometer tijdrit B)
- Liesette Bruinsma (zwemmen, 400 meter vrije slag S11)
- Liesette Bruinsma (zwemmen, 200 meter wisselslag S11)
- Marc Evers (zwemmen, individuele wisselslag 200m SM14)
- Daniel Abraham Gebru (wielrennen, wegwedstrijd C4-5)
- Jiske Griffioen (rolstoeltennis, enkelspel)
- Jiske Griffioen / Aniek van Koot (rolstoeltennis, dubbelspel)
- Lisa Kruger (zwemmen, 100m schoolslag SB9)
- Alyda Norbruis (wielrennen, tijdrit C1-2-3)
- Alyda Norbruis (baanwielrennen, 3 kilometer achtervolging C1-2-3)
- Jetze Plat (triathlon PT1)
- Marlou van Rhijn (atletiek, 200m T44)
- Marlou van Rhijn (atletiek, 100m T44)
- Vincent ter Schure / Timo Fransen (wielrennen, wegwedstrijd B)
- Sanne Voets (dressuur, individuele freestyle test Grade III)
- Kenny van Weeghel (atletiek, 400m wheelen T54
- Kelly van Zon (tafeltennis, klasse 7)

ZILVER (op alfabetische volgorde, klik op een naam voor meer informatie)

- Marjolein Buis / Diede de Groot (rolstoeltennis, dubbelspel)
- Liesette Bruinsma (zwemmen, 100m schoolslag SB11)
- Marc Evers (zwemmen, 100m rugslag S14)
- Ronald Hertog (atletiek, verspringen T44)
- Thijs van Hofweegen (zwemmen, 400m vrije slag S6)
- Rixt van der Horst (dressuur, individuele freestyle test Grade II)
- Larissa Klaassen / Haliegh Dolman (baanwielrennen, 1km tijdrit B)
- Aniek van Koot (rolstoeltennis, enkelspel)
- Marlou van der Kulk (zwemmen, 100m rugslag S14)
- Gerben Last (tafeltennis, klasse 9)
- Arnoud Nijhuis (wielrennen, 1km tijdrit C1-2-3)
- Daniel Perez (boccia, mixed individueel BC1)
- Geert Schipper (triathlon PT1)
- Michael Schoenmaker (zwemmen, 200m vrije slag S4)
- Vincent ter Schure / Timo Fransen (baanwielrennen, 4km achtervolging B)
- Vincent ter Schure / Timo Fransen (wielrennen, tijdrit B)
- Laura de Vaan (wielrennen, wegwedstrijd H5)
- Demi Vermeulen (dressuur, individuele test Grade II)
- Olivier van der Voort (zwemmen, 100m rugslag  S10)

 BRONS (op alfabetische volgorde, klik op een naam voor meer informatie)

- Lara Baars (atletiek, kogelstoten F40)
- Lisa den Braber (zwemmen, 100m schoolslag SB7)
- Liesette Bruinsma (zwemmen, 50m vrije slag S11)
- Liesette Bruinsma (zwemmen, 100m vrije slag S11)
- Dressuurteam (Nicole den Dulk / Rixt van der Horst / Frank Hosmar / Demi Vermeulen)
- Marc Evers (zwemmen, 100m schoolslag SB14)
- Marlène van Gansewinkel (atletiek, verspringen T44)
- Duncan van Haaren (zwemmen, 100m schoolslag SB9)
- Rixt van der Horst (dressuur, individuele test Grade II)
- Frank Hosmar (dressuur, individueel test Grade IV)
- Frank Hosmar (dressuur, individuele freestyle test Grade IV)
- Jennette Jansen (wielrennen, wegwedstrijd H5)
- Marlou van der Kulk (zwemmen, 200m vrije slag S14)
- Marlou van der Kulk (zwemmen, individuele wisselslag 200m SM14)
- Arnoud Nijhuis (baanwielrennen, 3km achtervolging C1) 
Alyda Norbruis (baanwielrennen, 3km achtervolging C1-2-3)
- Jetze Plat (wielrennen, wegwedstrijd H5)
- Rolstoelbasketbalsters (Ilse Arts, Mariska Beijer, Barbara van Bergen, Lucie Houwen, Inge Huitzing, Cher Korver, Bo Kramer, Evelyn van Leeuwen, Roos Oosterbaan, Carina de Rooij, Sanne Timmerman, Jitske Visser)
- Michael Schoenmaker (zwemmen, 100m vrije slag S4)
- Lisette Teunissen (zwemmen, 50m rugslag S3)
- Magda Toeters (zwemmen, 100m schoolslag SB14)
- Melaica Tuinfort (bankdrukken, +86kg)
- Laura de Vaan (wielrennen, tijdrit H4-5)
- Stephen de Vries en Patrick Bos (baanwielrennen, 4km achtervolging B)
- Kenny van Weeghel (atletiek, 100m wheelen T54)
- Chantalle Zijderveld (zwemmen, 100m schoolslag SB9) 

Deel dit via:

Paralympic TeamNL gehuldigd

Paralympic TeamNL werd na de Spelen in Rio gehuldigd in Den Haag. Bekijk hier een impressie van deze bijzondere dag. 
 

Rookies2Rio

Rookies 325x225

Rookies2Rio was een project van NOC*NSF, ondersteund door EY, met als doel om een groep van zeven jonge Paralympische sporters zo goed mogelijk voor te bereiden op hun mogelijke uitzending naar de Paralympische Spelen Rio 2016.