Gekwalificeerden

Medailles paradressuur wk 2014 300x200

Bekijk hier wie er namens TeamNL officieel zijn gekwalificeerd* voor de Paralympische Spelen Rio 2016. Er zijn nog andere sporters / teams die hebben voldaan aan de kwalificatie-eisen, maar die zijn nog niet voorgedragen door de betreffende sportbond.
 
Atletiek

Vrouwen:
- Marlou van Rhijn (100m en 200m, T43)
- Marlene van Gansewinkel (100m en verspringen, T44) 
- Lara Baars (kogelstoten, F40) 
- Amy Siemons (100m, T34) 
- Desiree Vranken (100m, 400m en 800m, T34) 
- Iris Pruysen (verspringen, T44) 
- Fleur Jong (100m en 200m, T43) 
- Margriet van den Broek (100m, 400m, 800m, 1500m en 5000m, T54)

Mannen:
- Ronald Hertog (verspringen, T44) 
- Kenny van Weeghel (100m, 400m en 800m, T54) 
- Jeroen Teeuwen (T42 hoogspringen) 
- Jelmar Bos (T37 100m)

Bankdrukken

- Melaica Tuinfort

Boccia

- Daniel Perez (B1, individueel en teamwedstrijd)
- Judith Bulthuis (B2, teamwedstrijd)
- Bernd Meints (B2, teamwedstrijd)

CP-voetbal

- Mannenteam

Paardensport

Team dressuur:

Grade 1B:
- Nicole den Dulk, Wallace N.O.P.
- Estée Gerritsen , Exquis Onasis

Grade 2:
- Demi Vermeulen, Burberry

Grade 4:
- Frank Hosmar, Alphaville N.O.P.

Individueel:
- Rixt van der Horst, Caraat

Roeien

- Corné de Koning en Esther van der Loos (TAmix2x, gemengde dubbeltwee)
- Alexander van Holk (ASM1x, skiff)

Rolstoelbasketbal

Mannenteam
- Frank de Jong
- Anton de Rooij 
- Sebastiao Nijman 
- Walter Groen 
- Mustafa Korkmaz 
- Marc van de Kuilen 
- Quinten Zantinge 
- Robin Poggenwisch 
- Mendel op den Orth 
- Mattijs Bellers 
- Gijs Even 
- Paul Toes

Vrouwenteam
- Jitske Visser
- Ilse Arts
- Roos Oosterbaan
- Barbara van Bergen
- Cher Korver
- Lucie Houwen
- Carina de Rooij
- Evelyn van Leeuwen
- Mariska Beijer
- Inge Huitzing
- Sanne Timmerman
- Bo Kramer 

Rolstoeltennis

- Tom Egberink (enkelspel en dubbelspel)
- Maikel Scheffers (enkelspel en dubbelspel)
- Marjolein Buis (enkelspel en dubbelspel)
- Jiske Griffioen (enkelspel en dubbelspel)
- Diede de Groot (enkelspel en dubbelspel)
- Aniek van Koot (enkelspel en dubbelspel)

Tafeltennis

- Bas Hergelink: (klasse 10), individueel en teamwedstrijd
- Gerben Last: (klasse 9), individueel en teamwedstrijd
- Jean-Paul Montanus: (klasse 7), individueel
- Kelly van Zon: (klasse 7), individueel

Triathlon

- Jetze Plat (klasse PT1M)
- Geert Schipper (klasse PT1M)
- Joleen Hakker met piloot Linda van Vliet (klasse PT5F)

Wielrennen

- Arnoud Nijhuis (C1)         
- Vincent ter Schure met piloot Timo Fransen (B tandem)
- Jetze Plat (H5)
- Tristan Bangma met piloot Teun Mulder (B tandem)
- Stephen de Vries met  piloot Patrick Bos (B tandem)
- Johan Reekers (H5)
- Tim de Vries (H5)
- Daniel Abraham Gebru (C5)
- Alyda Norbruis (C2)
- Laura de Vaan (H5)
- Larissa Klaassen met  piloot Haliegh Dolman (B tandem)
- Odette van Deudekom met piloot Kim van Dijk (B tandem)
- Jennette Janssen (H5)  

Zeilen

- Rolf Schrama (Skud)
- Sandra Nap (Skud)

Zwemmen

- Simon Boer: 100m schoolslag SB7
- Marc Evers: 100m rugslag S14, 100m schoolslag SB14, 200m wisselslag SM14
- Duncan van Haaren: 100m schoolslag SB 9
- Thijs van Hofweegen: 50m vrije slag S6, 100m vrije slag S6
- Michael Schoenmaker: 100m vrije slag S4, 200m vrije slag S4, 150m wisselslag S 4
- Bas Takken: 400m vrije slag S10
- Olivier van de Voort: 400m vrije slag S10, 200m wisselslag SM10, 100m vrije slag S10, 100m rugslag S10
- Lisa den Braber: 100m schoolslag SB7, 200m wisselslag SM8
- Liesette Bruinsma: 50m vrije slag S11, 100m. vrije slag S11, 100m schoolslag SB11
- Sanne Hofman: 100m rugslag S13 
- Lisa Kruger: 100m rugslag S10, 200m wisselslag SM10, 50m vrije slag S10, 100m vrije slag S10, 100m schoolslag SB9
- Marlou van der Kulk: 100m schoolslag SB14, 200m wisselslag SM14, 200m vrije slag S 14, 100m rugslag S14
- Chantal Molenkamp: 50m vrije slag S10
- Marije Oosterhuis: 400m vrije slag S10, 100m rugslag S10, 50m vrije slag S10, 100m vrije slag S10
- Lisette Teunissen: 100m vrije slag S3, 50m rugslag S3, 150m wisselslag SM4, 50m vrije slag S3, 50m rugslag S3
- Magda Toeters: 100m schoolslag SB14, 200m wisselslag SM14
- Manon Vermariën: 400m vrije slag S9
- Chantalle Zijderveld: 50m vrije slag S10, 200m wisselslag SM10, 100m vrije slag S10, 100m schoolslag SB9

* = Na afloop van de kwalificatieperiode en, voor zover van toepassing, nadat de interne selectieprocedure is afgerond, doet de bond een voordracht voor uitzending. Deze voordracht voor uitzending kan pas door NOC*NSF in behandeling worden genomen nadat de toewijzing van quotumplaatsen door de internationale federatie heeft plaatsgevonden. Als de voordracht voor uitzending door NOC*NSF gehonoreerd is, is de sporter verzekerd van deelname aan de Paralympische Spelen.

Deel dit via: